Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/ojx.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Efektowne dekoracje ze skorupek jaj krok po kroku

Łatwe wazoniki i ozdoby ze skorupek

W trakcie przygotowań do świąt wielkanocnych każda domowa gospodyni zużywa dużą ilość jajek, które są wykorzystywane chociażby do przyrządzania smakowitych świątecznych wypieków. Skorupki najczęściej wyrzucamy do kosza, a tymczasem można je zgromadzić, a następnie wyczarować z nich przepiękne ozdoby do przystrojenia wielkanocnego stołu. Będą one prezentować się na stole tak samo oryginalnie jak pisanki z drapanymi wzorami.

Ozdoby ze skorupek jaj są dość proste w przygotowaniu, ale wymagają precyzji i cierpliwości. Takie dekoracje sprawią, że nasz stół w trakcie wielkanocnego, uroczystego śniadania będzie prezentował się naprawdę pięknie i niepowtarzalnie. Przygotowanie świątecznych ozdób ze skorupek można rozpocząć już na kilka dni przed świętami, zapraszając do ich tworzenia również tych nieco młodszych domowników.

Ze skorupek można wykonać wiele prostych ozdób, spośród których dość popularne są różnego rodzaju wazoniki. Skorupki należy wcześniej starannie umyć, a następnie poszukać dla nich odpowiedniej podstawki – może to być kieliszek lub nieduża miseczka. Takie naczynia można obkleić skorupkami jaj, a następnie włożyć do środka nieco trawy czy ziół. W środku może znaleźć się też wielkanocny zajączek lub kurczaczek.

Jeśli chcemy wykonać proste wazoniki ze skorupek jaj, wówczas powinniśmy przygotować: skorupki jajek, świeczkę, nożyczki, miseczkę, zapałki, taflę lusterka (równie dobrze można ją zastąpić tacką) oraz dowolne ozdoby (mogą to być na przykład sztuczne kwiaty).

Wymyte skorupki jaj należy starannie osuszyć. Następnie na tacce lub tafli lusterka umieszczamy roztopiony wosk ze świeczki, po czym umieszczamy na nim skorupki jajek, uważając przy tym, aby się nie poparzyć. Wosk powinien utrzymywać nam skorupki w odpowiednim miejscu – w ten sposób możemy przymocować właściwie dowolną ilość skorupek.

Gdy ze skorupek jaj utworzymy specyficzny wazonik, wówczas do jego środka możemy włożyć sztuczne kwiaty lub inne ozdoby (króliczka, baranka, kurczaczka). Takie wazoniki ze skorupek będą niezwykle piękną i efektowną ozdobą, która może znaleźć się nie tylko na świątecznym stole, ale również na okiennym parapecie. Przygotowanie takich wazoników na pewno nie zajmie nam zbyt wiele czasu, dlatego tym bardziej warto znaleźć kilka chwil na stworzenie tak oryginalnych i jedynych w swoim rodzaju dekoracji ze skorupek jaj.