Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/ojx.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Ozdoby z tekturowych opakowań po jajkach krok po kroku

Ekologiczne dekoracje z opakowań po jajkach

Większość oryginalnych i efektownych ozdób na święta wielkanocne można przygotować zupełnie samodzielnie, i to na dodatek niedrogim kosztem. Doskonałym przykładem takich dekoracji mogą być wazoniki ze skorupek jaj czy ozdoby z opakowań po jajkach. Tego rodzaju przedmioty z całą pewnością sprawią, że nasz wielkanocny stół nabierze w kilka chwil niepowtarzalnego wyglądu.

Dekoracje z opakowań po jajkach są bardzo proste w przygotowaniu, a co więcej, do wspólnego tworzenia takich ozdób możemy także zachęcić młodsze pociechy. Przy pomocy małych pomocników możemy wyczarować chociażby oryginalne podstawki pod świąteczne pisanki.

Do przygotowania podstawek pod świąteczne pisanki, kraszanki i drapanki będziemy potrzebować tekturowe opakowanie po jajkach, klej, farbki do malowania, pędzle oraz kilka wydmuszek. Można też sięgnąć po dowolne ozdoby, którymi przyozdobimy naszą podstawkę na świąteczny stół.

Z tekturowego opakowania po jajkach należy wyciąć denka wraz z wystającymi częściami znajdującymi się w środku. Starsze dzieci takie czynności bez problemu wykonają same, ale młodszym maluchom trzeba będzie pomóc. Przy pomocy nożyczek można wyciąć różne kształty: gwiazdki, kwiaty lub inne.

Klejem sklejamy ze sobą poszczególne elementy w ten sposób, aby uzyskać kształty kieliszków. Gdy klej całkowicie wyschnie, wówczas możemy przystąpić do pomalowania naszych podstawek na pisanki. Najlepiej użyć do tego celu farbek akrylowych, gdyż są znacznie bardziej trwałe i nie rozpłyną się po zetknięciu z wilgocią. Na kieliszkach przy pomocy pędzli można wykonać różnego rodzaju wzory – warto puścić wodze fantazji.

W ten sposób przygotowane podstawki na pisanki z opakowania po jajkach można wykorzystać do udekorowania wielkanocnego stołu. Można również umieścić w nich wydmuszki, wewnątrz których pojawią się na przykład nieduże sztuczne kwiaty.

Przy pomocy tekturowego opakowania po jajkach można też wyczarować oryginalny stroik, który również będziemy mogli wykorzystać jako wielkanocną dekorację. Stroik z opakowania po jajkach jest bardzo prosty do wykonania, więc ze stworzeniem takiej ozdoby na pewno poradzą sobie zarówno młodsze, jak i starsze osoby.

W przegródki opakowania po jajkach należy włożyć kolorowe wydmuszki. Można ściąć je od góry, a następnie włożyć w nie dowolne ozdoby – mogą to być na przykład małe kwiaty. Można też wysiać w nich owies lub rzeżuchę, otrzymując w ten sposób jeszcze piękniejszą ozdobę. Taki wielkanocny stroik z opakowania po jajkach na pewno pomoże nam przystroić nasze mieszkanie na nadchodzące święta.