Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/ojx.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Łatwe zawieszki z filcu krok po kroku

Zawieszki z filcu krok po kroku

Kolorowe bombki z włóczki, lekkie łańcuchy z błyszczącej folii, papierowe ptaszki czy zawieszki wykonane z filcu – to tylko kilka propozycji ozdób, które mogą zawisnąć na świątecznym drzewku i wprowadzić bożonarodzeniowy klimat w całym domu. Własnoręcznie wykonane dekoracje są niesłychanie efektowne, a na dodatek pozwalają przystroić choinkę w niepowtarzalny sposób.

Bożonarodzeniowe zawieszki z filcu możesz wykonać sama lub wraz z pomocą dzieci. Takie dekoracje są bardzo proste do zrobienia, a prezentują się niezwykle ciekawie. Można je wykorzystywać nie tylko do przystrajania choinki, ale użyć ich także do wykonania oryginalnej aranżacji okna czy stołu na Boże Narodzenie. Warto postarać się, aby tego rodzaju ozdoby były jednak w miarę możliwości jak najbardziej kolorowe.

Do przygotowania świątecznych zawieszek z filcu będziemy potrzebować kilka arkuszy filcu (najlepiej w różnych kolorach), nożyczki, igłę, nici (może to być także mulina), watę, ołówek oraz bożonarodzeniowe szablony reniferów, ptaszków, choinek – można je bez problemu znaleźć dzisiaj na rozmaitych portalach internetowych poświęconych tematyce przygotowywania świątecznych ozdób.

Gotowe szablony posłużą nam do odrysowania ich na filcu, dzięki czemu wykonanie filcowego renifera czy ptaszka do zawieszenia na choince będzie znacznie prostsze. Wydrukowany i starannie wycięty szablon wystarczy przyłożyć do arkusza filcu i odrysować go przy pomocy ołówka. Następnym krokiem jest wycięcie filcowych zawieszek, po czym możemy przystąpić do ich dalszej obróbki.

Wycięte zawieszki układamy jedną na drugiej, a następnie łączymy ze sobą przy pomocy igły oraz nitki. Zawieszki możemy obszywać właściwie dowolną metodą – postarajmy się jednak, aby ścieg był w miarę możliwości gęsty, gdyż dzięki temu zapobiegniemy wydostawaniu się waty, którą włożymy do środka filcowych ozdób na choinkę.

Gdy zawieszki będą już obszyte, wówczas możemy przystąpić do ich wypełnienia watą. Watę starajmy się włożyć również w miejsca nieco trudniej dostępne – w tym celu możemy posłużyć się zwykłym długopisem lub ołówkiem, który pomoże nam wepchnąć watę nieco głębiej. Następnie dokańczamy nasze obszywanie filcowych zawieszek, starannie kończąc ścieg (w przeciwnym razie nasza ozdoba może być narażona na rozprucie).

W zależności od konkretnej zawieszki, warto też postarać się o jej estetyczny wygląd. Jeśli przygotowujemy więc zawieszkę-renifera, wówczas należy z arkuszy filcu wyciąć elementy, które pomogą nam wykonać oczy, usta czy nos renifera. Na końcu nie zapomnijmy też o nawleczeniu zawieszki na nitkę lub kolorową wstążeczkę.

Bożonarodzeniowe zawieszki z filcu są wspaniałymi dekoracjami, które znakomicie sprawdzą się nie tylko jako ozdoby do powieszenia na choinkę. Można je również wieszać na drzwiczkach szafek, ściennych haczykach czy na klamkach.