Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/ojx.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Własnoręcznie robione ozdoby wielkanocne krok po kroku

Pomysły na dekoracje krok po kroku

Jeszcze do niedawna nasze domy i mieszkania z okazji świąt wielkanocnych dekorowaliśmy plastikowymi kurczaczkami, kolorowymi pisankami oraz sztucznymi kwiatami. Obecnie natomiast coraz częściej odchodzi się od tego rodzaju ozdób, zastępując je własnoręcznie przygotowywanymi dekoracjami. Są one nie tylko piękne, ale i naprawdę proste do wykonania.

Ekologiczne ozdoby z siana, wazony ze skorupek czy zajączki z lukru plastycznego – to tylko kilka pomysłów na przedmioty, które w kilka chwil można wyczarować zupełnie samodzielnie, a następnie wykorzystać do przystrojenia domu na Wielkanoc. Do ich wykonania wcale nie potrzeba specjalnych zdolności czy umiejętności.

Najbardziej popularne ozdoby wielkanocne wciąż są wykonywane z masy solnej oraz z papieru, ale obok nich coraz częściej w naszych mieszkalnych wnętrzach pojawiają się także dekoracje z gliny czy ze słomy. Jak się okazuje, w kilka chwil można wykonać wiele ciekawych ozdób, a co więcej, tego rodzaju dekoracje najczęściej nie kosztują zbyt wiele. Doskonałym przykładem mogą być ozdoby z opakowań po jajkach, które przecież każdy z nas w domu posiada.

By już na kilka dni przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego, w naszym domu zagościła świąteczna i radosna atmosfera, warto zadbać także o to, by obok lukrowanych baranków i żółtych kurczaczków, znalazły się także bukiety z żywych kwiatów. Takie kompozycje sprawią, że natychmiast poczujemy wiosnę. Możemy je wykonać nie tylko z konwalii, ale wykorzystać także żonkile czy hiacynty. Takie kwiaty szczególnie ładnie będą prezentować się w smukłych flakonach ze szkła.

W przeddzień świąt wielkanocnych nie możemy także zapomnieć o udekorowaniu koszyczka ze święconką. Chociaż wciąż wiele osób taki koszyczek przystraja raczej w tradycyjny sposób, to ciekawym pomysłem na jego przyozdobienie może być sięgnięcie po niewielkie kwiaty czy po kolorową wstążkę. W ten sposób można udekorować zarówno koszyk dla osoby dorosłej, jak i dla dziecka. W koszyczku obok soli, chleba i jajek może znaleźć się także własnoręcznie przez nas wykonany baranek z waty.

Wielkanoc to także okres, który kojarzony jest z pisankami, a tych także nie może zabraknąć na naszym stole. Jeśli zależy nam na tym, by w tym roku pisanki były oryginalne i nietypowe, wówczas możemy pokusić się o sięgnięcie do ciekawych technik zdobienia jajek. W ten sposób wykonamy przepiękne pisanki oklejane sitowiem lub tradycyjne pisanki-drapanki.

Z powyższych propozycji na własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne z całą pewnością ucieszą się najmłodsi. Wspólnie z dziećmi możemy więc zasiąść do stołu, puścić wodze fantazji i samodzielnie wykonać niezwykle efektowne dekoracje.