Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/ojx.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Baranek z waty i włóczki krok po kroku krok po kroku

Ręcznie robiony baranek z waty, włóczki, patyczków do uszu

Święta wielkanocne dają okazję do przygotowania wielu ciekawych i oryginalnych w swojej formie ozdób. Może to być zajączek z lukru wielkanocnego lub nietypowy baranek z waty czy patyczków do uszu. Takie dekoracje są niezwykle proste w wykonaniu i dzięki nim właściwie w kilka chwil można zyskać niebanalne przedmioty do aranżacji wielkanocnego stołu, przy którym razem z rodziną zasiądziemy do świątecznego śniadania.

Baranek wielkanocny to równie ważny symbol świąt Zmartwychwstania Pańskiego, co pisanki czy zajączek. Baranka na świąteczny stół możemy przygotować w tradycyjny sposób, czyli z masy cukrowej, ale możemy też zastąpić go nieco bardziej oryginalnym barankiem z waty, włóczki lub patyczków do uszu.

Do stworzenia oryginalnego baranka w puszystej odsłonie będziemy potrzebować białą watę, papier, klej oraz wydmuszki. Wydmuszkę należy okleić watą, a następnie przymocować do niej papierową głowę baranka oraz uszy. Taki baranek szczególnie ładnie będzie prezentował się w połączeniu z zieloną rzeżuchą, ale można go też zestawić na przykład z żółtymi kwiatami.

Równie prosty do wykonania jest baranek z włóczki. Do przygotowania takiej ozdoby będziemy potrzebować włóczkę (najlepsza będzie biała lub kremowa), dwa krążki z tektury, patyczki na nóżki (mogą to być na przykład zapałki), papier na zrobienie głowy, klej oraz ozdobę w formie koralika lub niedużego dzwoneczka.

Na połączone ze sobą krążki z tektury nawijamy watę, następnie przymocowujemy głowę oraz nogi baranka. Na nitce zawiązujemy koralik lub dzwoneczek i zakładamy na szyję barankowi. W ten sposób można wykonać nawet kilka baranków, a następnie wykorzystać je do przystrojenia mieszkania lub wielkanocnego stołu.

Jeszcze jednym pomysłem na wykonanie baranka wielkanocnego może być baranek z patyczków do uszu. Do stworzenia takiej ozdoby będziemy potrzebować opakowanie patyczków do uszu, klej, nożyczki, papier oraz czarny pisak.

Z papieru należy wyciąć tułów oraz głowę baranka. Następnie odcinamy bawełniane główki od patyczków i wykorzystujemy je do udekorowania tułowia baranka. Najlepiej układać je w ten sposób, by zachodziły na siebie. Z patyczków należy też wykonać uszy oraz nogi baranka. Pisakiem należy natomiast dorysować barankowi oczy, nosek oraz pozostałe detale.

Oryginalny baranek z patyczków do uszu nie jest trudny do wykonania, ale wymaga nieco precyzji i cierpliwości. Jednak jeśli nabierzemy nieco wprawy, wówczas tworzenie takich ozdób wielkanocnych z całą pewnością nie będzie stanowiło dla nas większego problemu.