Święta wielkanocne dają okazję do przygotowania wielu ciekawych i oryginalnych w swojej formie ozdób. Może to być zajączek z lukru wielkanocnego lub nietypowy baranek z waty czy patyczków do uszu. Takie dekoracje są niezwykle proste w wykonaniu i dzięki nim właściwie w kilka chwil można zyskać niebanalne przedmioty do aranżacji wielkanocnego stołu, przy którym razem z rodziną zasiądziemy do świątecznego śniadania.
Baranek wielkanocny to równie ważny symbol świąt Zmartwychwstania Pańskiego, co pisanki czy zajączek. Baranka na świąteczny stół możemy przygotować w tradycyjny sposób, czyli z masy cukrowej, ale możemy też zastąpić go nieco bardziej oryginalnym barankiem z waty, włóczki lub patyczków do uszu.
Do stworzenia oryginalnego baranka w puszystej odsłonie będziemy potrzebować białą watę, papier, klej oraz wydmuszki. Wydmuszkę należy okleić watą, a następnie przymocować do niej papierową głowę baranka oraz uszy. Taki baranek szczególnie ładnie będzie prezentował się w połączeniu z zieloną rzeżuchą, ale można go też zestawić na przykład z żółtymi kwiatami.
Równie prosty do wykonania jest baranek z włóczki. Do przygotowania takiej ozdoby będziemy potrzebować włóczkę (najlepsza będzie biała lub kremowa), dwa krążki z tektury, patyczki na nóżki (mogą to być na przykład zapałki), papier na zrobienie głowy, klej oraz ozdobę w formie koralika lub niedużego dzwoneczka.
Na połączone ze sobą krążki z tektury nawijamy watę, następnie przymocowujemy głowę oraz nogi baranka. Na nitce zawiązujemy koralik lub dzwoneczek i zakładamy na szyję barankowi. W ten sposób można wykonać nawet kilka baranków, a następnie wykorzystać je do przystrojenia mieszkania lub wielkanocnego stołu.
Jeszcze jednym pomysłem na wykonanie baranka wielkanocnego może być baranek z patyczków do uszu. Do stworzenia takiej ozdoby będziemy potrzebować opakowanie patyczków do uszu, klej, nożyczki, papier oraz czarny pisak.
Z papieru należy wyciąć tułów oraz głowę baranka. Następnie odcinamy bawełniane główki od patyczków i wykorzystujemy je do udekorowania tułowia baranka. Najlepiej układać je w ten sposób, by zachodziły na siebie. Z patyczków należy też wykonać uszy oraz nogi baranka. Pisakiem należy natomiast dorysować barankowi oczy, nosek oraz pozostałe detale.
Oryginalny baranek z patyczków do uszu nie jest trudny do wykonania, ale wymaga nieco precyzji i cierpliwości. Jednak jeśli nabierzemy nieco wprawy, wówczas tworzenie takich ozdób wielkanocnych z całą pewnością nie będzie stanowiło dla nas większego problemu.