Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/ojx.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Papierowe ozdoby na gwiazdkę krok po kroku

Papierowe kwiatki, dzwoneczki, wstążeczki – zrób to sam

Istnieje bardzo wiele możliwości na przystrojenie drzewka bożonarodzeniowego. Im bardziej będzie kolorowa nasza choinka, tym piękniej będzie się prezentować. Dlatego jeśli zdecydujemy się na samodzielne wykonanie zawieszek z filcu czy jakichkolwiek innych ozdób, warto zadbać przede wszystkim o to, aby nasze dekoracje były w miarę możliwości jak najbardziej wielobarwne.

Jedną z prostszych w wykonaniu ozdób choinkowych są papierowe kwiatki, ze zrobieniem których powinien poradzić sobie właściwie każdy, bez względu na wiek czy umiejętności artystyczne. I wcale nie muszą to być skomplikowane dekoracje. Uroku naszej choince dodadzą nawet zwykłe rozetki, które można również wykorzystać do udekorowania salonu, sypialni czy pokoju dziecięcego.

Do wykonania prostych kwiatków z papieru na choinkę będziemy potrzebować kolorowy papier, wstążkę, dwustronną taśmę klejącą oraz dziurkacz. Trzeba wiedzieć, że takie dekoracje można tak naprawdę wykonywać na wiele rozmaitych sposobów, więc sami możemy puścić wodze naszej fantazji i zrobić niepowtarzalne ozdoby. W zależności od tego, czy chcemy otrzymać mniejsze czy większe kwiatki, należy dobrać odpowiednią wielkość papieru.

Najprościej papierowe kwiatki do zawieszenia na choinkę otrzymamy poprzez powycinanie wąskich pasków z kolorowego papieru (o grubości od jednego do maksymalnie dwóch centymetrów), zwinięcie ich oraz sklejenie taśmą klejącą. Pamiętajmy, aby w każdym kwiatku wykonać też niewielką dziurkę, która umożliwi przewleczenie wstążeczki i następnie powieszenie takiej ozdoby na bożonarodzeniowym drzewku.

Ciekawym pomysłem na oryginalne choinkowe ozdoby może być również wykonanie papierowych dzwoneczków, zwłaszcza, że dzwoneczki także są jednym z dość charakterystycznych symboli świąt Bożego Narodzenia. Takie dzwoneczki można wykonać ze zwykłego papieru, a następnie pomalować je farbkami akrylowymi na srebrny lub złoty kolor.

Jeśli chcemy, aby na naszej choince znalazły się nieco trwalsze dzwoneczki, wówczas wcześniej możemy kupić kilka niedużych plastikowych dzwoneczków, a następnie dowolnie je udekorować. Plastikowe dzwonki możemy nabyć chociażby w jednym ze sklepów w sieci. Do ozdobienia takich dzwoneczków można wykorzystać nie tylko farbki, ale również brokat, dzięki któremu nasze choinkowe ozdoby będą pięknie połyskiwać w świetle lampek.

Kolorowe drzewko bożonarodzeniowe można również uzyskać poprzez powieszenie na nim wielobarwnych wstążeczek, które także możemy wykonać zupełnie samodzielnie. Do przygotowania takiej ozdoby najlepiej wykorzystać nie tylko kolorowy, ale i błyszczący papier. Dzięki temu wstążeczki z całą pewnością będą stanowić piękną i niezwykle efektowną dekorację.