Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/ojx.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak zrobić czubek? krok po kroku

Z czego można zrobić szpic?

Podczas dekorowania świątecznego drzewka z całą pewnością warto zadbać o to, aby było ono w miarę możliwości jak najbardziej oryginalne. Dlatego dość dobrym pomysłem może być samodzielne wykonanie filcowych ozdób na choinkę. Nie należy też zapominać o wykonaniu odpowiedniej ozdoby na czubek choinki. Może to być dekoracja w formie aniołka lub gwiazdy betlejemskiej.

Niepowtarzalnego wyglądu naszej choince z całą pewnością doda gwiazda na czubku, którą możemy wykonać z papieru lub koronki. Gwiazda betlejemska jest jednym z najbardziej znanych i charakterystycznych symboli związanych z obchodzeniem świąt Bożego Narodzenia. Do wykonania takiej gwiazdy na szpic choinki będziemy potrzebować kartkę papieru A4, nożyczki, taśmę klejącą oraz zszywacz do papieru.

Wykonanie gwiazdy betlejemskiej należy rozpocząć od zagięcia do góry prawego dolnego rogu kartki (powinniśmy uzyskać trójkąt, pozostałą część należy odciąć). Dolny róg jeszcze raz zaginamy ku górze, a następnie nacinamy kartkę cztery razy w równych odstępach co około jeden centymetr. Po rozłożeniu kartki powinien nam powstać kwadrat, którego rogi należy skleić taśmą klejącą.

W ten sposób powstanie nam jedno z sześciu ramion gwiazdy betlejemskiej. Po wykonaniu wszystkich ramion ozdoby należy je ze sobą połączyć przy pomocy zszywacza. Papierowa gwiazda betlejemska jest już gotowa do założenia na czubek choinki, ale możemy też wykorzystać ją jako ozdobę do powieszenia w oknie, na lampie czy nawet na drzwiach. Z całą pewnością będzie bardzo atrakcyjną ozdobą świąteczną.

W podobny sposób można wykonać gwiazdę betlejemską na czubek choinki z kolorowej bibuły lub z koronki. Podczas gdy gwiazda z bibuły jest stosunkowo prosta do wykonania, to nieco więcej trudności może nam nastręczyć przygotowanie gwiazdy z koronki, gdyż do jej wykonania niezbędne są umiejętności szydełkowania. W sieci jednak można znaleźć wiele prostych schematów na wykonanie takiej ozdoby na szpic świątecznego drzewka.

Na czubku choinki może znaleźć się także własnoręcznie wykonany aniołek, którego w najprostszy sposób można przygotować z papieru. Aniołki również dość często pojawiają się jako ozdoby na szpicach świątecznych drzewek, więc są tak samo popularnymi dekoracjami jak gwiazdy betlejemskie.

Niebiańskiego aniołka na czubek choinki można przygotować z białego papieru, ale jeśli chcemy, aby taka ozdoba była znacznie bardziej efektowna, wówczas możemy sięgnąć na przykład po srebrny papier dwustronny. Aniołka ze zwykłego papieru czy tektury można również pomalować srebrną lub złotą farbką akrylową.