Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/ojx.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Ekologiczne dekoracje z siana krok po kroku

Śmieszne zajączki i kurki z siana

Jeszcze do niedawna wraz ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi, w naszych domach bardzo często pojawiały się plastikowe jajka, żółte kurczaczki i białe baranki. Obecnie natomiast nastała moda na rękodzielnicze ozdoby, które są proste w swojej formie, ale za to niesłychanie piękne. Jeśli więc mamy odrobinę czasu i motywacji, samodzielnie możemy wykonać dekoracje z lukru plastycznego czy ozdoby z siana.

Dekoracje wielkanocne z siana stają się coraz bardziej popularne, głównie dlatego, że są one oryginalne i przy tym ekologiczne. Są one bardzo modne, nic więc dziwnego, że z roku na rok na ich własnoręczne wykonanie decyduje się coraz większa liczba osób. Siano to materiał, który idealnie sprawdzi się do tworzenia rozmaitych wielkanocnych ozdób – tak samo jak lukier plastyczny, włóczka, wiklina czy glina.

Zajączki i kurki z siana są proste do wykonania, więc z wyczarowaniem takich ozdób na pewno poradzi sobie każda domowa gospodyni. Co więcej, do wspólnego wykonywania takich dekoracji na świąteczny stół czy okienny parapet można też zachęcić najmłodsze pociechy.

Do przygotowania oryginalnych dekoracji z siana będziemy potrzebować przede wszystkim siano (można je dzisiaj kupić właściwie w każdym sklepie zoologicznym, a także w hipermarketach na stoiskach z artykułami dla zwierząt), a także klej oraz drucik. Ponadto można sięgnąć po dowolne ozdoby, takie jak kolorowe wstążeczki, gałązki bazi czy po zielone gałązki bukszpanu.

By stworzyć wielkanocnego zajączka z siana, najpierw należy przystąpić do uformowania jego głowy. Końcówkę głowy najlepiej jest owinąć sianem, następnie połączyć ją z tułowiem zająca. Wszystko dokładnie owijamy drutem (drucik można też zastąpić sznurkiem lub mocniejszą nitką).

Gdy szkielet naszego zajączka będzie już gotowy, wówczas z mniejszych wiązek siana musimy uformować przednie oraz tylne kończyny. Przymocowujemy je do tułowia przy pomocy nitki lub kleju na gorąco. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak dorobienie naszemu zajączkowi uszu, oczu, nosa oraz zębów. Uszy można wykonać z szarego materiału, natomiast do zrobienia oczu można wykorzystać czarne guziki. Nos zajączka można stworzyć z różowego lub czerwonego guziczka, natomiast zęby z białego papieru.

W podobny sposób można wykonać kurę z siana, a także wiele innych ozdób: kurczaczki oraz baranki. Wielkanocne dekoracje z siana są bardzo efektowne i takie ozdoby z całą pewnością będą pięknie prezentować się na świątecznym stole. Można je śmiało zestawiać także z żywymi kompozycjami kwiatowymi, uzyskując w ten sposób niepowtarzalne dekoracje.