Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/ojx.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Z czego wykonać bombki choinkowe? krok po kroku

Kolorowe bombki z włóczki, balonu, wikolu, kordonka

Własnoręcznie robione ozdoby choinkowe mają coraz większą liczbę miłośników. Wystarczy odrobina chęci i cierpliwości, aby wykonać papierowe dzwonki czy oryginalne zawieszki z filcu. Bożonarodzeniowe drzewko przystrojone takimi ozdobami z całą pewnością będzie prezentować się niezwykle oryginalnie i przypadnie do gustu zarówno domownikom, jak i gościom.

Jednym z ciekawszych pomysłów na samodzielnie wykonane ozdoby choinkowe mogą być kolorowe bombki z włóczki, balonu, wikolu i kordonka. Takie dekoracje można zrobić właściwie przy bardzo niedużym nakładzie pracy, a co więcej, tego rodzaju bombki można wykorzystać nie tylko do powieszenia na świątecznym drzewku. Można je również wieszać w oknach czy w pobliżu lamp.

Do wykonania oryginalnej bombki na choinkę wystarczy zwyczajny balon. Najczęściej takie baloniki każdy z nas ma w domu, gdyż są one akcesoriami bardzo powszechnie wykorzystywanymi do dekoracji wnętrz na rozmaite okazje. A nawet jeśli nie będziemy posiadać baloników, wówczas możemy je kupić w wielu sklepach, a ich koszt jest bardzo niewielki.

Aby przygotować efektowną bombkę na balonie będziemy potrzebować jeden balonik (może on posiadać dowolny kolor), kolorową włóczkę (można ją również zastąpić na przykład sznurkiem lub muliną), klej oraz nieco szerszy pędzel. Jeśli bombka będzie miała zostać powieszona na choince, wówczas warto też przygotować sznurek (taka bombka może też stanowić ozdobę świątecznego stołu, wówczas można ją zamontować na stelażu).

Najpierw należy nadmuchać balonik, a następnie można przystąpić do przystrojenia go kolorową włóczką. Nie jest to trudne, gdyż wystarczy włóczkę okręcić wokół balonika. W ten sposób bombkę można udekorować również sznurkiem czy wspomnianą już wyżej muliną. Można też wykonać dowolny wzór, w zależności od własnych umiejętności, a także upodobań. Im bardziej będzie oryginalnie, tym lepiej. Włóczkę wcześniej od spodu należy pokryć klejem przy pomocy pędzla.

Kolorowe bombki z włóczki i balonów są niezwykle efektowne, a na dodatek nietłukące, więc bez obaw można je wieszać na bożonarodzeniowym drzewku. Co więcej, do przygotowania tego rodzaju bombek można zachęcić właściwie całą rodzinę – wykonywanie ozdób choinkowych z całą pewnością może być świetną zabawą zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych domowników.

Gdy bombki z włóczki, sznurka i balonu będą już gotowe, wówczas można je dodatkowo udekorować według własnych upodobań. Można więc sięgnąć na przykład po kolorowy brokat, który sprawi, że bombki będą przepięknie błyszczeć się po powieszeniu ich na choince czy w oknie.